שותפים לתקווה,
מתחייבים לעילוי נשמתה!

הבית של שרי

מתוך הכאב והשכול נתאחד כולנו – בני משפחה, ידידות ומכרים בעזרתכם נצא ונקים "בית לזכרה", בית נופש מיוחד שיוקדש לחולים אונקולוגים, בו הם יוכלו לעצור טיפה ממרוץ הכאבים ולנוח, בית שתהיה בו מעטפת מושלמת להחלמה – החל ממיטות נוחות ונעימות, סעודות וארוחות בכשרות מהודרת ועד פינוקים מיוחדים ואישיים שיעניקו כיף וחוויה, והכל ללא עלות כלל. לזכרה, ולעילוי נשמתה, בשביל לרפאות את הכאב, בשביל המשפחה של שרי, אבא אמא, ואחיות יקרות, אני ואתה נתאחד ונגשים את החלום, נמשיך לזכור את שרי, נמשיך לזכור את התקווה ע"י זה שנגשים תקווה, 
היא לא זכתה להקים בית, אנחנו נקים בשבילה!

"מאמי אני הולכת לקורס"
"את הַמִּפְרָט לקחת?"
שרי!?
שרי!?
דמעה, ועוד דמעה, ועוד דמעה, ועוד.. ועוד...

אם היינו יכולים לפרוט את משמעות השם 'שרי', את הזיכרונות שהוא מעלה, הגעגוע שמציף את הלב, היינו לוקחים מיתר, מיתר פשוט מפלסטיק שקוף, שבדר"כ קשור היטב למקום מושבו בין חבריו המיתרים, בטוח ולא חושש מכלום, עושה מלאכתו נאמנה ונעימה על גבי הגיטרה. זה פשוט היה מייתר את כל המילים, הביטויים ושאר המשפטים.
כזו היא הייתה, כמו מיתר שפורט על נימי הלב, צלילים ענוגים שחודרים עמוק , שמחה פנימית ששרתה עליה ותמיד דאגה שתשרה על כל הסובבים אותה.
שרי
קשה לכתוב בלשון עבר… כמה אושר מסתתר במילה אחת, בשם אחד, שמחה פנימית, רגעים מרגשים, הלב דומע.
זה קרה כ"כ מהר, בקושי הספקנו להיפרד, הכאב עדיין חותך, הגעגוע צורב, כמה אהבנו אותה.
אם יש משהו שאפיין את שרי, זו החדווה והחיוך, זה התבטא כל כך בחוש הנגינה שהיה לה, לשיר לרגש ולשמוח, גם ברגעים האחרונים זה מה שהחזיק אותה, שירת חייה היו כמחול מתמשך, את המנגינה שלה היה קשה להפסיק!
מילדה בת 14 שכל דאגותיה אמורות להיות בגבולות החברה והררי המבחנים.
התרגשות לקראת הלימודים בסמינר, ושיחות טלפון ארוכות מלאות בחוויות וסודות שרק היא והן יודעות, לסחרחורת ומערבולת של טיפולים קשים ומייגעים, יסורי שאול, רופאים חמורי סבר עם דיאגנוזות רפואיות.
הציפיה לשינוי, ההמתנה לתשובה חיובית, השם 'שרה בת חיה הענדיל לרפואה שלימה' שהפך לשגור על הלשון…
וכשזה קרה זה היה כמו מנגינה שמחה שלאיטה הופכת לעצובה ונוגה, התופים נדמו, הצלילים השתתקו.
וכל מה שנשאר לנו זה זיכרון מתוק מילדה בת 14 שבאחת נגדעו כל חלומותיה, מבין היסורים והכאבים הרבים שאפפו אותה, הטיפולים הקשים, התקופה הנוראה, נשארה תמונת אחת, תמונת חייה – חיוך ועידוד לתקווה.
תקווה לטוב, תקווה לרפואה, ופשוט, תקווה לתקווה.

חופש

מילה אחת שמעוררת אסוציאציות נעימות, מרגוע, מנוחת הגוף והנפש.
כמה הכנות יש לחופשה, המיקום, התכנון, הכל בשביל קצת להרגע לרגע ממרוץ החיים.
יש כאלה שבשבילם זה הרבה יותר, אלו שבחייהם תמיד נשמע ברקע – צפצוף מונוטוני של מכשירים שונים, שריח של תרופות ועירויים שונים החליפו ריח של בית חמים ונעים, שדקירות מחטים, וקירות לבנים, נהפכו לשגרה יומיומית. זה מתחיל בהודעה אחת שמשנה את הכל, שמבשרת על תקופה קשה ומייסרת, אפופה בכאבים ודאגות, לחץ שמחלחל
פנימה, חרדה משתקת ואיומה. גרורות הקושי והסבל משפיעות גם על הסביבה הקרובה, על המשפחה האוהבת, כמו סופת הוריקן אימתנית, שמאיימת לבלוע הכל, הריצות לבית החולים, מונחים רפואיים שהופכים למטבע לשון, חיים
שלמים שנבנו בעמל נמצאים לפתע על כף המאזניים, אחים ואחיות קטנים שמחכים למנת היחס שלהם מאבא ואמא שעסוקים, עסוקים יותר מידי. התא המשפחתי החמים שזרועות הסופה לופתים אותו בחוזקה כמו מאיימים להטביעו בים של דמעות, בין גלים של משבר. בשבילם, בשביל החולים האונקולוגים. בשבילם, בשביל המשפחה התומכת והאוהבת, חופש זה הרבה יותר מעוד מנוחה משגרה רגילה וחדגונית, זו הזדמנות לגיבוש, זה זמן להיזכר קמעה איך היו נראים
החיים שלפני… לנשום, ואפילו לחייך ולצחוק. הזדמנות להחליף את הנוף הקודר והמייגע בנוף חי ושמח, לעצור, לאגור כוחות להמשך, לאגור תקווה, להחלמה שלמה ומהירה.

קצת נתונים, לכמה אתם נותנים:

0
הבית של שרי
0
שבתות בשנה
0
משפחות
0
נופשים

עשרות אלפי זכויות!